Jak dobasować strój kąpielowy do figury?

Strój kąpielowy to na pewno jeden z najbardziej podstawowych wakacyjnych zestawów odzieżowych. Faktycznie, trudno byłoby obejść się bez odpowiedniego kostiumu kąpielowego. Szczególnie, jeżeli spędzamy urlop np. nad jeziorem, a już tym bardziej nad morzem. Dla wielu kobiet jednak zakup stroju kąpielowego to ogromny stres. Nie wynika to jednak tylko z samych kompleksów rozebrania się na plaży, ale z tego, że kobiety po prostu nie wiedzą w jakim stroju kąpielowym będą prezentowały się ładnie i atrakcyjnie. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie kostiumu kąpielowego. Należy przede wszystkim kierować się kilkoma zasadami na ten temat.

W przypadku małego biustu warto wybierać taki kostium kąpielowy, w którym znajdują się różnego rodzaju druciki, poduszki czy też inne usztywniacze, których możemy doszukać się w standardowych biustonoszach. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby wszystkie te elementy nie prześwitywały, gdy strój namoknie w wyniku kontaktu z wodą. Liczne stroje kąpielowe są dzisiaj wzbogacone o falbanki. W przypadku małego biustu, biustonosz z falbankami to świetny pomysł. Trzeba jednak uważać na falbanki na dolnej części kostiumu. Może to bowiem optycznie powiększać biodra. Aby nie powiększać dysproporcji pomiędzy dolną a górną częścią stroju, warto wybierać stonowaną dolną część kostiumu kąpielowego.  W przypadku dużego biustu trzeba pilnować tego, aby górna część kostiumu nie była za mała. Za mały rozmiar stanika wcale nie pomniejszy biustu, wręcz przeciwnie. Warto zwracać uwagę na odpowiednie usztywnienie i na to, aby ramiączka były szerokie.

W przypadku, gdy kobieta ma zbyt wiele ciała, wcale nie musi rezygnować z wylegiwania się na plaży w kostiumie. Powinna wybrać strój jednoczęściowy albo na przykład tankini czyli majteczki i koszulkę zamiast biustonosza. Zbyt szerokie uda można zamaskować sporym wycięciem na nodze. To optycznie wyszczupli sylwetkę.